יום שני, 28 באפריל 2014

החבר'ה הביאו חמץ לסעודת פסחבזמן שאנחנו כאן בישראל סובלים מהחרמות וסנקציות, משתדל יונתן מדווד, יהודי יקר, משקיע הון נודע, לסייע לכלכלה הישראלית להתפתח. בנוסף למיזמיו העסקיים המצליחים בישראל ובארה"ב, מכהן מדווד כמנכ"ל OurCrowd ("החבר'ה שלנו"), חברת מימון המאפשרת השקעות הון סיכון בסטארט-אפים ישראליים.

במסגרת סדרת אירועים בישראל ובארה"ב, שחברת OurCrowd מארגנת באפריל ובמאי, נערכה בחוה"מ פסח ארוחת בוקר במלון וולדורף-אסטוריה שנפתח לאחרונה בירושלים. עו"ד כלב מאיירס, שותף בכיר במשרד עו"ד יהודה רווה ושות', הוזמן לארוחה לשאת נאום אורח. מאיירס הוא מנהיג נוצרי-משיחי ישראלי, מסיונר, ופעיל בולט להכרה בזכויות הנוצרים המשיחיים בישראל. כדאי היה למארגני האירוע בחוה"מ פסח לשמוע כמה ציטוטים מנאומים קודמים של מאיירס לפני ש-OurCrowd נתנו לו במה. מבחר דוגמאות:
[*הערה: בזמן פרסום כתבה זו, אחד מחברי הנהלת JewishIsrael, הפרופסור להיסטוריה ריצ'רד לנדס, תיאר את דבריו של מאיירס כ"נאום- שנאה מחריד".]

מאיירס עוסק בהסברה ישראלית. בזמן האחרון רואיין מאיירס מספר פעמים בערוצי טלוויזיה ובעיתונים ישראלים. הוא מיודד עם ח"כים ושרי ממשלה ישראליים. אולם, בגלל פעילותו לביסוס זכויות הנוצרים בישראל, נטשו כמה מנהיגים וארגונים יהודיים הפגנה מתוכננת נגד ועידת דרבן ב-2011 כאשר נודע להם שמאיירס ינאם בהפגנה ושארגונו של מאיירס, המכון הירושלמי לצדק (Jerusalem Institute of Justice), הוא נותן החסות לאירוע. הנאום של מאיירס לבסוף בוטל.

סביר להניח שמאיירס הוזמן להופיע בארוחה של OurCrowd לא כמיסיונר אלא בתוקף היותו איש הסברה מצוין ופרקליט במשרד עו"ד יהודה רווה. משרד יוקרתי זה מתעסק לא רק בכלכלה ישראלית אלא גם היה מעורב בתיקים חשובים הנוגעים לחופש דת ואופייה הדמוקרטי של מדינת ישראל. מספר פרקליטים נוצרים משיחיים עובדים ו\או התחילו את דרכם במשרדו של רווה.

אומנם מאיירס כנראה לא הפיץ את "הבשורה" או הצהיר על אמונתו באירוע ארוחת הבוקר של OurCrowd. הוא גם נזהר מאוד לא לעשות זאת בהופעותיו בתקשורת. אך חשוב שמשקיעים ומנהיגים יהודים ישקלו בזהירות את הסיכון הכרוך בהענקת לגיטימציה למנהיג ופעיל משיחי כמאיירס, ביודעם שיש לו אג'נדה לבסס אחיזת-רגל נוצרית רצינית בישראל ושהוא נחוש לשנות את אופי היהדות והמדינה היהודית.

דחיית ההצגה הנוצרית-אוונגלית של "יהדות משיחית" היא משהו שמנהיגים יהודים מכל גווני הקשת הפוליטית והדתית, בישראל ובחו"ל, הסכימו עליו בעקביות. צריך לבצר את הקונצנזוס ולדאוג שלא ייפסק. עם כל החשיבות של ההסברה הימנית ועידוד ההשקעות בישראל, נשאלת השאלה האם המטרה מקדשת את האמצעים, קרי, האם ראוי לתת לגיטימציה לאדם כמו מאיירס ולאג'נדה המסיונרית שלו?


מאמרים נוספים:


אין תגובות: