יום שישי, 11 באפריל 2014

הרב ריסקין אירח את המסיונר ג'ואל רוזנברג בביה"כ "לינקולן סקוור" בניו יורק – ארוע עם השלכות קשות


הרב שלמה ריסקין, רב היישוב אפרת, נאם לאחרונה בביה"כ 'לינקולן סקוור' בניו יורק יחד עם המיסיונר הנוצרי ג'ואל רוזנברג בכנס תיאולוגי בינ-דתי שנערך בחסות "המרכז לשיתוף פעולה והבנה יהודי-נוצרי" (CJCUC). 

האירוע היה צעד משמעותי לרוזנברג, יהודי מומר, מייסד קרן Joshua Fund, שמציג עצמו כנוצרי אוונגלי הבא מרקע יהודי אורתודוכסי. רוזנברג תומך בהתלהבות גלויה בהמרת דתם של יהודים. הכותרות בבלוג היחצ"ני של רוזנברג הדגישו לפני הכנס באופן מיוחד את העובדה שהוא ינאם לצד רב אורתודוכסי בתוך בית כנסת. ואכן כצפוי, בנואמו מעל בימת ביה"כ לצד הרב ריסקין ומנכ"ל ה-CJCUC, דוד נקרוטמן, רוזנברג לא פספס הזדמנות להעיד על אמונתו בישו.

מה שאפילו יותר מדאיג זה היחצ"נות הענקית שהרב ריסקין העניק לארגונים מיסיונריים גדולים כמו Chosen People Ministries (CPM), שמתחרה בצמוד ליהודים למען ישו (Jews for Jesus) במרוץ להמרת נשמות יהודיות. נשיא CPM, מיצ' גלזר, נכח באירוע והכריז כדלקמן:

"נוכחתי בדיאלוג ואני משוכנע שזה אירוע משמעותי! אני אדם מאמין [בישו] כבר 42 שנה. אני בא מרקע יהודי מסורתי ולא חשבתי שאזכה לשמוע עדות ברורה לישו בבית כנסת אורתודוכסי מודרני (מעין בית הכנסת שבו גדלתי)! ג'ואל [רוזנברג] הסביר בצורה נהדרת את הבשורה וגישתו היתה שובת לב ונדיבה. הרב ריסקין הוא יהודי אורתודוכסי בעל הבנה גבוהה מהממוצע בעניין נוצרים אוונגליים. הוא ייסד ארגון בישראל שמפתח ומפרה דו-שיח בין אוונגליים, קתולים, אורתודוכסים ואחרים. אני בטוח שהוא מבין שמאמינים, כמו ג'ואל, לא יירתעו מלהבהיר את הבשורה בעת הדיאלוג."


יש לתהות האם CPM לא תיאמו עם רוזנברג את מאמציהם. רוזנברג מקדם בתדירות את CPM ומאמציהם להמיר יהודים לנצרות. דף הפייסבוק של CPM מדווח שרוזנברג "הפיץ בבהירות את הבשורה בעת השיחה עם הרב ריסקין ובאי בית הכנסת... זהו אכן יום חדש!"

הרב סולובייצ'יק צדק

הדיאלוג הבינדתי של הרב ריסקין מוכיח באופן ברור שיש קשר מדאיג בין שיחה עם מנהיגים אוונגליים לבין חיזוק האג'נדה המיסיונרית כנגד יהודים. זה מאמת ומאשש את עמדתנו כאן בארגון JewishIsrael ודבקותנו בעמדתו של הרב יוסף ב. הלוי סולובייצ'יק זצ"ל כנגד דיאלוג בינדתי.

למרבה האירוניה, שמנו לב שהרב ריסקין ציטט את הרב סולובייצ'יק במהלך הדיון עם רוזנברג והעלה את ההשערה שבקרב האוונגליים  "עשיו כבר לא שונא ליעקב". נראה לנו שהאמת היא הפוכה, בהתחשב בעובדה שכל כך הרבה אוונגליים "אוהבי ישראל" רודפים בעקשנות ובהתמדה אחרי נשמות של יהודים.

קישורים נוספים


סרטים רלוונטיים


מידע נוסף באתר JewishIsrael.com (באנגלית) ובעמוד שלנו בפייסבוק.

אין תגובות: